Kašel je nejčastějším příznakem onemocnění dýchacích cest. Jedná se většinou o nezávažné virové infekty bez nutnosti léčby antibiotiky.

Kašel rozlišujeme zejména podle tvorby sekretu na dva druhy - suchý, dráždivý a kašel vlhký, hlenový, kdy dítě vykašlává hleny.

Suchý kašel bývá většinou na začátku nemoci a můžeme jej tlumit léky. U dětí můžeme použít např. Sinecod sirup, Tussin kapky, Ditustat kapky. Tyto léky podáváme spíše na noc v případě, že dítě je nočním kašlem příliš vyčerpané.

Vlhký kašel se objevuje v další fázi onemocnění dýchacích cest a zde je nutné podpořit vykašlávání vznikajících hlenů. Tlumení kašle není vhodné. Proto musíme změnit tlumící léky za léky podporující kašel. U dětí můžeme na vlhký kašel použít např. Mucosolvan sirup, Halixol sirup, Bromhexin kapky, ACC sirup, Fenorin sirup, z přírodních prostředků Hedelix sirup nebo Jitrocelový sirup.

Tyto léky jsou volně prodejné, tzn. nepotřebujete recept.

V obou případech je důležitý dostatečný příjem tekutin, vhodné jsou čaje a ředěné ovocné šťávy. Nevhodné je mléko na noc. Prostředí by mělo mít vyšší vlhkost - dáváme na topení ručníky, nad batolecí postýlku můžeme přetáhnout mokré prostěradlo.

  Aktuality
29.4.2020

Přejeme všem krásné, pohodové Vánoce a Nový Rok především ve zdraví ! 

DOVOLENÁ    22.-23.12,  27.12. 

(zástup v době dovolené - akutní případy, neodkladná administrativa - Dr. Lipenská, 1.p, tel: 495865467).

Žádanky  PCR Covid 19 na jiný den, než na 24.11. vystavíme od 25.11. v naší ordinaci, rezervaci termínu můžete udělat dopředu. 

Opět zpřísnění anticovidových opatření !

 Do ordinace  se prosím vždy (nemocní i zdraví) objednejte telefonicky či mailem na konkrétní  termín i čas (platí i pro administrativu). 

mail: mudrbednarovam@seznam.cz    Tel: 495 865 329   

Roušku prosím mějte nasazenou (děti do 2 let nemusí) , s dítětem do čekárny může pouze 1 doprovodná osoba !

Po příchodu do čekárny si prosím odezinfikujte ruce (bezkontaktní dezinfekce).   

TRVÁ STOP STAV přijímání  nových pacientů pro plnou kapacitu, neplatí pro rodinné příslušníky.  

Upozornění ! Ceník uvedený na webu je neplatný, omlouváme se, na úpravě pracujeme, aktuální ceník je k dispozici v čekárně i v ordinaci,  Děkujeme 

                   

  Kontakt
MUDr. Miroslava Bednářová

sestra: Lenka Ornstová

Poliklinika II
Bratří Štefanů 895
500 03 Hradec Králové 
 
levé křídlo Polikliniky II
(bezbarierový vstup)
 
+420 495 865 329

  Partneři
© 2022 MUDr. Miroslava Bednářová, created by Bazi